[SharpMZ] MZ FPGA

Martin Lukasek martin.lukasek na artax.cz
tvrtek Duben 21 17:01:43 CEST 2016


To zní dobře. Dá se to z Tebe vydyndat nebo někde stáhnout? Docela rád bych na to kouknul, případně zkusil ohnout pro ZX Uno. Nexys 3 mám, otázka zní, jak s tím oscilátorem. Vyrobit ta frekvence nešla?

Martin


From: sharpmz-bounces na mail.ordoz.com [mailto:sharpmz-bounces na mail.ordoz.com] On Behalf Of Michal Hucik - ORDOZ
Sent: Thursday, April 21, 2016 4:47 PM
To: sharpmz na mail.ordoz.com
Subject: Re: [SharpMZ] MZ FPGAAhoj,

ja jsem pred lety napsal komplet Sharpa ve VHDL pro desku Nexys2 a pak jsem to tusim portoval i na Nexys3 ... Mam pocit, ze jsem to i ukazoval na nejakem ByteFestu.... cca 4 roky zpatky?

Z pohledu dnesnich zkusenosti, ktere jsem ziskal pri ladeni emulatoru vim, ze jsem tam mel par veci spatne ... Kdybych to delal dnes, tak asi uz pouziju nejaky virtualizovany procesor, do ktereho bych nacpal svuj stavajici emu napsany v cecku.

Mel jsem v tom kodu i emulator FDC - prepsany z unikarty do VHDL stavoveho stroje. Ovsem FD image se musely nahravat do RAM ... Pouzil jsem naprgany oscilator s presnou frq Sharpa.

Michal


Dne 21.4.2016 v 15:23 Martin Lukasek napsal(a):
Ahoj,

podařilo se někomu nějak pokročit s Sharpem v FPGA (VHDL, Verilog)? Je vůbec něco takového? Na netu jsem našel jen pár nesmělých náznaků, ale žádnou implementaci celého počítače ne. Pro různé FPGA desky už existují kdejaká jádra simulující už i počítače bez CPU ;-), ale žádné MZ, což mi přijde škoda. Navíc by se z toho mohla potencionálně vyvinout i náhrada GDG, byť je zatím Sharpů dost ;-) a GDG moc neumírají, ale mám strach, že jednou umírat začnou.

Krásný den

Martin
_______________________________________________

SharpMZ mailing list

SharpMZ na mail.ordoz.com<mailto:SharpMZ na mail.ordoz.com>

http://mail.ordoz.com/mailman/listinfo/sharpmz


------------- dal st ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: http://mail.ordoz.com/pipermail/sharpmz/attachments/20160421/03b52b8d/attachment.html 


Dal informace o konferenci SharpMZ